Start Art Hub to pilotaż programu doradczo-szkoleniowego dla młodych artystów-muzyków jako pomoc w wyborze efektywnej ścieżki kariery.

Chcemy zainspirować młodych artystów do ZMIANY MYŚLENIA i do wiary w swoje możliwości, a także zaprezentować im narzędzia, które skłonią ich do świadomego budowania kariery zaraz po albo jeszcze w trakcie studiów. Ponadto chcemy pokazać mechanizmy działania organizatorów, kuratorów festiwali, inicjatorów własnych zespołów czy projektów, fundraisingu czy komunikacji i strategii marki.

W listopadzie i grudniu studenci i absolwenci do 30 roku życia uczelni muzycznych z całej Polski spotkają się na 2 weekendowych zjazdach w Scenie za szybą:

18-19.11.2023 – spotkania z ekspertami, networking, pytania;

2-3.12.2023 – warsztaty i przedstawienie prezentacji o tym, jaki wpływ miał Start Art Hub na koncepcję rozwoju kariery i odpowiedź na pytanie: gdzie będę za rok?.

Będę mieli również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji on-line pomiędzy zjazdami.

Ekspertami Start Art Hubu są:

  • Ania Karpowicz – flecistka, założycielka Hashtag Ensemble – czołowego zespołu wykonującego muzykę współczesną, aktywistka i organizatorka festiwali oraz laureatka Paszportu Polityki.
  • Nikola Kołodziejczyk – pianista jazzowy, aranżer i kompozytor oraz dyrygent, laureat Fryderyków, znany z oryginalnego języka muzycznego, łączący niszowe awangardowe projekty z komercyjnymi zleceniami największych stacji radiowych i telewizyjnych, prowadzący swoje zespoły Nikola Kołodziejczyk Orchestra oraz Konglomerat Big-band.
  • Martyna van Nieuwland – obecnie dyrektorka artystyczna Music Meeting Festival (Nijmegen, Holandia), kuratorka, programerka, specjalistka w dziedzinie pozyskiwania funduszy i budowania programu festiwali (wzbogacając ich program o elementy społecznie ważne),  prelegentka WOMEX (targów muzyki świata), członkini European Jazz Network.
  • Magdalena Dutkiewicz – kulturoznawczyni, mentorka, strateżka marki prowadząca swoją działalność pod nazwą Start Progress, zajmująca się rozwojem firm i komunikacją z klientem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *