Fabian Klimanek – menadżer Sceny za szybą
Fabian Klimanek jest kompozytorem, trębaczem i producentem. Jego język muzyczny opiera się na
przetwarzaniu brzmienia trąbki z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych – samplerów, looperów i procesorów efektów – tworząc hybrydę akustyczno-elektroniczną. W swojej twórczości sięga po ambient, noise, free jazz oraz współczesną muzykę klasyczną z naciskiem na sonoryzm i aleatoryzm, realizując projekty solowe, kameralne i orkiestrowe. Jego twórczość opiera się na balansie pomiędzy improwizacją, kompozycją i przypadkiem, gdzie muzyka kształtuje się w napięciu pomiędzy strukturą a nieprzewidywalnością. Jest liderem formacji We Do Not Pretend, z którą w 2024 roku wydał debiutancki album. Współpracuje m.in. z biøsem, Adamem Jędrysikiem, Mateuszem Borgielem, live
bandem Paktofoniki oraz Ferbim. W 2025 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta Practice of Silence, będąca kolażem zbudowanym z wielogodzinnych improwizowanych nagrań.

Paweł Miczka – skrzypce i altówka historyczna.
Kierownik lokalu, organizacja nagrań, wszelkie sprawy techniczne, prezes Fundacji Konsek Kultury.
Ukończył studia w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku (prof. Roland Baldini oraz prof. Susanne Scholz), a następnie w Koninklijk Conservatorium w Hadze (prof. Enrico Gatti). W roku 2020 uzyskał stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki muzyczne. Jako koncertmistrz prowadził zespoły takie jak Lautten Compagney Berlin, Märkisch Barock, Altberg Ensemble, Capella Jenensis, Concerto Foscari, Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej, Aris&Aulis Berlin oraz Michaelis Consort. Oprócz tego grywa w zespołach takich jak Collegium 1704, Musica Florea, Hof Musici czy Solamente Naturali. Publikował artykuły na łamach czasopism takich jak Ruch Muzyczny, Meakultura czy Gazety na Wieniawskiego. Od roku 2021 związany z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Aleksandra Rybak-Żymła – wiolonczelistka barokowa. Prezes Fundacji Konsek Kultury.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wiolonczeli Piotra Janosika oraz Koninklijk Conservatorium w Hadze w klasie wiolonczeli barokowej Lucii Swarts. Studiowała także muzykologię na KUL. W latach 2014-2015 była członkiem Theresia Youth Baroque Orchestra działającej we Włoszech. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Aetas Baroca. W latach 2016-2020 była wiolonczelistką Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej a od 2018 roku gra w Zespole Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. Współpracowała z orkiestrami barokowymi takimi jak Orkiestra Historyczna, Cornu Copiae, FAMD czy Lubelska Akademia Muzyki Dawnej. Jako koordynator projektu JazzCamp for Girls współpracuje z Instytucją Katowice Miasto Ogrodów, w Fundacji Konsek Kultury jest odpowiedzialna za komunikację i promocję.

Aleksandra Rudzka-Kurdyś – chórmistrzyni, wiceprezes zarządu Fundacji Konsek Kultury.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu (specjalność teoria muzyki), Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy (specjalność dyrygentura chóralna), Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie (specjalność psychologia w zarządzaniu). Dyrygent, prelegent, rytmiczka, animator i organizator życia muzycznego na Śląsku. Związana była z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, Stowarzyszeniem Przyjaciół Filharmonii Śląskiej, Śląskim Teatrem Tańca, Stowarzyszeniem Artystycznym Teatr Poddańczy, Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”. Obecnie jest zastępczynią kierowniczki Działu Merytorycznego Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek i wiceprzewodniczącą Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Jest specjalistką PR, social media, marketingu i promocji, koordynatorem projektów dofinansowywanych w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także międzynarodowych. W ostatnim czasie realizuje projekt „JazzCamp forGirls w Katowicach”, który ma za zadanie działać na rzecz gender balance w muzyce jazzowej poprzez edukację. W jej kręgu zainteresowania pozostaje improwizacja, literatura, historia i synteza sztuk.

Katarzyna Dąbek – fortepian, członek zarządu Fundacji Konsek Kultury.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Zbigniewa Raubo i Łukasza Trepczyńskiego oraz kameralistyki w klasie Joanny Galon-Frant, Macieja Słapińskiego i Marka Mosia. Ukończyła również studia w ramach programu Erasmus w Conservatorio Superior de Música „Manuel Castillo” w Sewilli w klasie fortepianu Marty Policińskiej. Katarzyna Dąbek jest artystką wszechstronną, koncertuje w wielu składach kameralnych, z wokalistami, a także w orkiestrze grając zarówno na fortepianach współczesnych, jak i historycznych. Jest współzałożycielką duetu fortepianowego Pianophonic oraz zespołu PianophonicSEXTET, których główną gałęzią działalności jest prezentowanie autorskich transkrypcji wielkich dzieł symfonicznych w kameralnej odsłonie. Poza wykonawstwem od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną, a także zajmuje się organizacją życia muzycznego koordynując różnorakie projekty artystyczne w ramach Fundacji Konsek Kultury oraz poza nią. W Fundacji Konsek Kultury zaczęła działać poprzez praktyki w lokalu na kulturę „Scena za szybą”. Aktualnie zajmuje się w Fundacji organizacją i promocją.
