Scena za szybą zaprasza do udziału w projekcie dedykowanym uczniom szkół muzycznych II stopnia w województwie śląskim. W ramach projektu odbędzie się seria czterech koncertów, podczas których zaprezentuje się dwójka młodych muzyków uczących się w tej samej szkole. Każdy z nich zagra tzw. półrecital (ok. 25-35 minut).
Koncerty pozwolą zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności, co będzie ciekawym doświadczeniem dla uczniów występujących zazwyczaj głównie podczas egzaminów czy koncertów w murach własnej szkoły. W ramach projektu wszystkie wydarzenia zostaną profesjonalnie nagrane, a nagrania sprezentowane uczniom na płycie CD. Dla uczniów, którzy wyrażą taką chęć będzie również istniała możliwość nagrania próby generalnej przed koncertem, co umożliwi m.in. wykonanie korekt. Dzięki temu młodzi adepci zetkną się, pewnie z resztą po raz pierwszy, z magią nagrywania klasycznych instrumentów.

Proponowane terminy (do ustalenia) w sezonie artystycznym 2019/2020 to trzecie niedziele miesięcy:

  • 17.11.2019
  • 19.01.2020
  • 19.04.2020
  • 21.06.2020

Koncerty będą odbywały się popołudniami, o godz. 17:00 z piętnastominutową przerwą. Miejscem tych wydarzeń będzie kameralna sala Sceny za szybą, lokalu położonego w katowickiej dzielnicy Szopienice-Burowiec. Sala kameralna wyposażona jest w fortepian marki Steingraeber&Söhne, który sprawdzi się zarówno w przypadku muzyki kameralnej jak i solowej.
Obok solistów mile widziane będą także wszelkiego rodzaju zespoły kameralne, tj. kwartety czy tria – scena w sali kameralnej bez problemu pomieści tego rodzaju zespoły. Dzięki temu możliwość koncertowania dla szerszej publiczności oraz nagrywania zyskają kolejni uczniowie.
Szczegółowy program recitalów jest dowolny – chętnie przystaniemy na propozycje złożone przez nauczycieli czy też samych uczniów. Niemniej ważne jest dla nas, by obydwie części danego koncertu korespondowały ze sobą.
Przed każdym występem zostanie wygłoszone krótkie słowo wprowadzające, tak by publiczność mogła poznać młodych artystów oraz dowiedzieć się o być może do tej pory nieznanych okolicznościach powstania poszczególnych pozycji programu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *