O nas

Paweł Miczka – skrzypce
Kierownik lokalu, organizacja nagrań oraz wszelkie sprawy techniczne.

Doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; jego muzyczne zainteresowania koncentrują się wokół wiedeńskiej muzyki kameralnej okresu klasycznego. Ukończył studia w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, a następnie w Koninklijk Conservatorium w Hadze. Jest koncertmistrzem w orkiestrach barokowych Märkisch Barock, Konfraternia Caper Lulinensisoraz Michaelis Consort. Oprócz tego grywa w zespołach takich jak Collegium 1704, Musica Florea, Lautten Compagney, Concerto FoscariHof Musici czy Silva Rerum Arte.

Laura Bukowska – skrzypce
Organizacja dostępu do sal, koncertów, prezentacji oraz wszelkiego rodzaju imprez w lokalu.  Dział promocji. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. 
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. 


Aleksandra Rybak-Żymła – wiolonczela
Prezes Fundacji Konsek Kultury. Współpraca z innymi instytucjami.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Koninklijk Conservatorium w Hadze. W latach 2014-2015 była członkiem Theresia Youth Baroque Orchestra działającej we Włoszech. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Aetas Baroca, od 2017 współtworzy kwartet na historycznych instrumentach Fibonacci Kwartet. Od 2016 r. jest wiolonczelistką Zespołu Muzyki Dawnej Filharmoniii Lubelskiej a od 2018 roku Zespołu Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense przy Warszawskiej Operze Kameralnej.Współpracuje z orkiestrami barokowymi Famd.pl czy Kore.

Marta Grzebielucha – skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec adta dra Piotra Pławnera (2008), doskonaliła swe umiejętności na stażu artystycznym u prof. Jana Staniendy. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie kameralistyki w klasie adta dra hab. Arkadiusza Kubicy. W latach od 2008 do 2012 była zatrudniona w Orkiestrze Polskiej Symfonia Iuventus w Warszawie. Obecnie jest muzykiem Śląskiej Orkiestry Kameralnej w Katowicach i nauczycielem skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Tomasz Iwanowicz – altówka

W 2008 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Zygmunta Jochemczyka. Swoje umiejętności doskonalił również podczas wielu kursów solistycznych i orkiestrowych w kraju oraz zagranicą. Zdobywca II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Występował jako solista z Filharmonią Śląską. Przez 7 lat był zastępcą lidera grupy altówek w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie wielokrotnie wykonując odpowiedzialne partie solowe, obecnie jest członkiem zespołu Śląskiej Orkiestry Kameralnej w Katowicach.

Szczepan Kończal – fortepian

Absolwent katowickiej AM w klasie prof. J. Stompla. Półfinalista Konkursu Chopinowskiego (2005), laureat wielu innych konkursów pianistycznych(m.in. w Lizbonie, Pretorii, Tbilisi, Oslo, Mediolanie, Weronie). Prowadzi ożywioną działalność koncertową (występował m.in. z Sinfonią Varsovią, NOSPR‑em,Estońską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Turecką Orkiestrą Prezydencką,Orquestra Gulbenkian, oraz dyrygentami, takimi jak m.in.: Antoni Wit, Tadeusz Strugała, Marek Pijarowski, Andres Mustonen, Arjan Tien, Peter Csaba), grał w wielu krajach Europy i poza nią. Pedagog macierzystej uczelni, prowadzi też kursy i warsztaty pianistyczne w kraju i za granicą. Członek jury konkursów w Polsce i Japonii.

Tomasz Żymła – klarnet, klarnet basowy

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu Arkadiusza Adamskiego, a następnie Koninklijk Conservatorium w Hadze w klasie klarnetu basowego Erika van Deurena.
Jest laureatem międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów muzycznych. Występuje jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Od 2015 roku jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie klarnetu prowadząc studia orkiestrowe, literaturę klarnetową, zagadnienia wykonawcze muzyki współczesnej. Od 2018 prowadzi własną klasę klarnetu basowego. Współpracował m.in. z Asko/Schönberg, Brussels Philharmonic, Residentie Orkest, Nederlands Symfonieorkest, Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, Sinfoniettą Cracovią, AUKSO, Orkiestrą Muzyki Nowej. Od 2018 współpracuje na stałe z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Maciej Słapiński – fortepian

Doktorant katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, której jest absolwentem w klasie fortepianu prof. Anny Góreckiej i mgr Szczepana Kończala oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. W roku akademickim 2015/16 studiował w ramach programu Erasmus na Universität Mozarteum w Salzburgu. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych w kraju i za granicą (Rosja, Hiszpania, Włochy, Cypr). W 2016 roku odniósł sukces na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha w Würzburgu, gdzie otrzymał II nagrodę (I i III nie przyznano) oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie preludiów i fug z „Das Wohltemperierte Klavier”. Współpracował m.in z Lanzberger Barokorchester, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej oraz Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

Paulina Kończal – obój

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W ramach stypendium LLP Erasmus studiowała także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Od 2018 roku solistka-oboistka orkiestry symfonicznej Janáčkova Filharmonie Ostrava w Czechach, jak również Prague Royal Philharmonic. Była oboistka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie, a także Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego. Współpracuje między innymi z Polish Art Philharmonic, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO”, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfoniettą Cracovią czy Śląską Orkiestrą Kameralną. Była także oboistką I, Culture Orchestra i European Philharmonic Orchestra. Aktualnie pracuje jako pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach oraz gra w zespole specjalizującym się w wykonawstwie muzyki współczesnej – Sepia Ensemble.