O nas

Aleksandra Rudzka-Kurdyś – menadżer lokalu

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu (specjalność teoria muzyki), Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy (specjalność dyrygentura chóralna), Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie (specjalność psychologia w zarządzaniu), dyrygent, prelegent, rytmiczka, animator i organizator życia muzycznego na Śląsku, związana była z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, Stowarzyszeniem Przyjaciół Filharmonii ŚląskiejŚląskim Teatrem TańcaStowarzyszeniem Artystycznym Teatr Poddańczy. Obecnie jest kierownikiem Działu Organizacji Koncertów w Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia. Jest specjalistką PR, social media, marketingu i promocji, koordynatorem projektów realizowanych w ramach programów ministerialnych i Marszałka Województwa Śląskiego. 

Paweł Miczka – skrzypce
Kierownik lokalu, organizacja nagrań oraz wszelkie sprawy techniczne.

Doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach; jego muzyczne zainteresowania koncentrują się wokół wiedeńskiej muzyki kameralnej okresu klasycznego. Ukończył studia w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, a następnie w Koninklijk Conservatorium w Hadze. Jest koncertmistrzem w orkiestrach barokowych Märkisch Barock, Konfraternia Caper Lulinensisoraz Michaelis Consort. Oprócz tego grywa w zespołach takich jak Collegium 1704, Musica Florea, Lautten Compagney, Concerto FoscariHof Musici czy Silva Rerum Arte.Aleksandra Rybak-Żymła – wiolonczela
Prezes Fundacji Konsek Kultury. Współpraca z innymi instytucjami.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Koninklijk Conservatorium w Hadze. W latach 2014-2015 była członkiem Theresia Youth Baroque Orchestra działającej we Włoszech. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z zespołem Aetas Baroca, od 2017 współtworzy kwartet na historycznych instrumentach Fibonacci Kwartet. Od 2016 r. jest wiolonczelistką Zespołu Muzyki Dawnej Filharmoniii Lubelskiej a od 2018 roku Zespołu Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense przy Warszawskiej Operze Kameralnej.Współpracuje z orkiestrami barokowymi Famd.pl czy Kore.

Marta Grzebielucha – skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec adta dra Piotra Pławnera (2008), doskonaliła swe umiejętności na stażu artystycznym u prof. Jana Staniendy. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie kameralistyki w klasie adta dra hab. Arkadiusza Kubicy. W latach od 2008 do 2012 była zatrudniona w Orkiestrze Polskiej Symfonia Iuventus w Warszawie. Obecnie jest muzykiem Śląskiej Orkiestry Kameralnej w Katowicach i nauczycielem skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Tomasz Iwanowicz – altówka

W 2008 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Zygmunta Jochemczyka. Swoje umiejętności doskonalił również podczas wielu kursów solistycznych i orkiestrowych w kraju oraz zagranicą. Zdobywca II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Występował jako solista z Filharmonią Śląską. Przez 7 lat był zastępcą lidera grupy altówek w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie wielokrotnie wykonując odpowiedzialne partie solowe, obecnie jest członkiem zespołu Śląskiej Orkiestry Kameralnej w Katowicach.

Szczepan Kończal – fortepian

Absolwent katowickiej AM w klasie prof. J. Stompla. Półfinalista Konkursu Chopinowskiego (2005), laureat wielu innych konkursów pianistycznych(m.in. w Lizbonie, Pretorii, Tbilisi, Oslo, Mediolanie, Weronie). Prowadzi ożywioną działalność koncertową (występował m.in. z Sinfonią Varsovią, NOSPR‑em,Estońską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Turecką Orkiestrą Prezydencką,Orquestra Gulbenkian, oraz dyrygentami, takimi jak m.in.: Antoni Wit, Tadeusz Strugała, Marek Pijarowski, Andres Mustonen, Arjan Tien, Peter Csaba), grał w wielu krajach Europy i poza nią. Pedagog macierzystej uczelni, prowadzi też kursy i warsztaty pianistyczne w kraju i za granicą. Członek jury konkursów w Polsce i Japonii.

Tomasz Żymła – klarnet, klarnet basowy

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu Arkadiusza Adamskiego, a następnie Koninklijk Conservatorium w Hadze w klasie klarnetu basowego Erika van Deurena.
Jest laureatem międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów muzycznych. Występuje jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Od 2015 roku jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie klarnetu prowadząc studia orkiestrowe, literaturę klarnetową, zagadnienia wykonawcze muzyki współczesnej. Od 2018 prowadzi własną klasę klarnetu basowego. Współpracował m.in. z Asko/Schönberg, Brussels Philharmonic, Residentie Orkest, Nederlands Symfonieorkest, Royal Liverpool Philharmonic Orchestra, Sinfoniettą Cracovią, AUKSO, Orkiestrą Muzyki Nowej. Od 2018 współpracuje na stałe z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Maciej Słapiński – fortepian

Doktorant katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, której jest absolwentem w klasie fortepianu prof. Anny Góreckiej i mgr Szczepana Kończala oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. W roku akademickim 2015/16 studiował w ramach programu Erasmus na Universität Mozarteum w Salzburgu. Jest laureatem wielu konkursów solowych i kameralnych w kraju i za granicą (Rosja, Hiszpania, Włochy, Cypr). W 2016 roku odniósł sukces na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha w Würzburgu, gdzie otrzymał II nagrodę (I i III nie przyznano) oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie preludiów i fug z „Das Wohltemperierte Klavier”. Współpracował m.in z Lanzberger Barokorchester, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej oraz Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

Paulina Kończal – obój

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W ramach stypendium LLP Erasmus studiowała także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Od 2018 roku solistka-oboistka orkiestry symfonicznej Janáčkova Filharmonie Ostrava w Czechach, jak również Prague Royal Philharmonic. Była oboistka Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie, a także Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego. Współpracuje między innymi z Polish Art Philharmonic, Orkiestrą Muzyki Nowej, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO”, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfoniettą Cracovią czy Śląską Orkiestrą Kameralną. Była także oboistką I, Culture Orchestra i European Philharmonic Orchestra. Aktualnie pracuje jako pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach oraz gra w zespole specjalizującym się w wykonawstwie muzyki współczesnej – Sepia Ensemble.